Roose LINNAMAJA 

Meelespea

Ahju kütmise lühike õpetus (linnamaja esimesel korrusel).
Küta ahju kui selle jaoks on piisavalt aega.  Ahju on mõistlik kütta 1 kord päevas ja üks ahjutäis puid korraga, et vältida üle kütmist. Puud aseta ahju tagumisse otsa, siis põleb ahi õigesti ning ukseklaas ei lähe tahmaseks. Enne süütamist veendu, et siibrinupp (all paremal, korstnajala sees) on välja tõmmatud ning mõlemad ahju õhuavad avatud olekus. Kui tuli on korralikult põlema läinud, võid ahju mõlemad õhuavad vähehaaval kinnipoole sättida, et puud aeglasemalt põleks. Kui märkad, et põlemine jääb seisma või puud hakkavad tossama, lase kindlasti õhku juurde, et tuli taas kenasti põlema läheks. Ära unusta siibrinuppu kinni lükata, kui põlemine on täielikult lõppenud. Kui ahjusooja saab paljuvõitu, siis palun keera söögitoa radiaatoril sooja vähemaks, nii säästame energiat.
Saunamaja puhkeruumi kamin ei salvesta soojust - seal tule all hoidmine ei põhjusta ülekütmist. Tuld alustades tuleb välja tõmmata klaasukse ülemises paremas nurgas asuv pisike siibrinupp ning klaasukse allservas asuv nupuga sahtlike. Kui tuli on korraliku hoo sisse saanud, võib sahtlikese tasapisi kinnipoole lükata, et tuli vähem õhku saaks ja kauem põleks.


Prügi ja taara
Klaastaarat ja panditaarat palume olmeprügikasti mitte panna - võib jätta kraanikausi kappi või koguda eraldi kottidesse (nt. Selveri paberkottidesse) ning jätta esikusse või hoovi peal asuvasse parempoolsesse kuuri. Suuremad pakendid võib samuti parempoolsesse kuuri viia, siis saame need taaskasutusse suunata.


Aitäh! Roose linnamaja pere